Шановниі колеги!
Інформуємо вас, що, згідно з вимогами Закону України № 5026-VI «Про громадські об’єднання», для об`єднання юридичних осіб у сфері досконалості і якості створена Громадська спілка «Українська асоціація досконалості та якості» (ГС «УАДЯ»), яка є правонаступником ВГО «Українська асоціація якості» для юридичних осіб.

Юридичні особи, які раніше були членами ВГО «УАЯ», згідно наданих заяв переведені до ГС «УАДЯ». Ті юридичні особи, які станом на 01.04.2016 р. не перейшли до ГС «УАДЯ», мають змогу вступити до цієї громадської спілки на загальних засадах.

В той же час, відповідно до Закону України № 5026-VI «Про громадські об’єднання» та рішення Правління ВГО «УАЯ», з першого квітня 2016 року членами ВГО «Українська асоціація якості» є лише фізичні особи.

У зв`язку з цим, запрошуємо фахівців, які працюють у сфері якості, і які бажають брати персональну участь в розвитку руху за досконалість та якість, підвищенні конкурентоспроможності підприємств та економіки країни, вступати до ВГО «Українська асоціація якості».
Для вступу в ВГО «УАЯ» необхідно направити до Виконкому особисту заяву та сплатити членський внесок відповідно до діючого Порядку сплати членських внесків до ВГО «УАЯ».

Сподіваємось на плідну співпрацю та будемо раді бачити вас серед членів ВГО «УАЯ».

Виконком УАЯ
вул. Микільсько-Слобідська, 6
02002, м. Київ, Україна
Тел./факс: +38 044 459 78 16; 451 88 18
E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Загальні відомості

У1989 році згідно з планом Союзу науково-інженерних товариств України та за підтримки Держстандарту України утворено перше в СРСР національне неурядове об'єднання в сфері якості — Українську асоціацію якості (УАЯ), яка поклала початок громадському руху за якість в Україні й СНД і стала його лідером.

Сьогодні УАЯ об'єднує понад 450 провідних підприємств з усіх регіонів України та близько 1000 фахівців з якості з різних країн. УАЯ має регіональні відділення, галузеві технічні комітети, союзи, клуби, професійні організації з якості. Серед громадських структур УАЯ найбільшого звучання досягнув Клуб лідерів якості України, у який 10 років тому об'єдналися найкращі підприємства України — переможці і призери Українського національного конкурсу якості. УАЯ має широке міжнародне визнання.
УАЯ забезпечує свою діяльність без фінансової підтримки з боку держави та сплачує внески в міжнародні організації з якості від України із власного бюджету.

Мета та завдання

Метою УАЯ за Статутом визначено формування громадської думки та політи¬ки в сфері якості. Останні 15 років основна діяльність УАЯ зосереджена на формуванні в Україні нової філософії якості, узагальненні й розповсюдженні кращої вітчизняної та світової практики сучасного ведення бізнесу, сприянні українським підприємствам у підвищенні ділової досконалості й конкурентоспроможності та виведенні їх на міжнародні ринки, сприянні інтеграції України до COT і ЄС.

За ініціативи та за участі УАЯ в Україні відбуваються процеси формування нової філософії якості, які умовно можна поділити на чотири ключові етапи:
• Реабілітація слова «якість» і відновлення в суспільстві розуміння важливості якості для продукції;
• «Якість» — не тільки для продукції; введення стандартів ISO 9000;
• «Якість» — не тільки стандарти; введення концепцій TQM і Моделі досконалості EFQM;
• «Якість» — не тільки частина бізнесу, але і шлях для виконання будь-якої діяльності взагалі; введення інтегрованої системи управління; введення якості в суспільному секторі.

У теперішній час УАЯ продовжує цілеспрямовану діяльність з розвитку в суспільстві філософії безперервних удосконалень і поліпшень.
УАЯ є ініціатором та розробником принципових загальнонаціональних документів з питань якості й досконалості. Зокрема, фахівцями УАЯ розроблені:
• Цілі та принципи Національної політики України в галузі якості (1992 p.);
• Рекомендації з розробки регіональної програми створення механізмів та умов поліпшення якості продукції та підвищення конкурентоспроможності підприємств (1998 p.);
• Проект концепції Національної системи підтвердження відповідності продукції (послуг) нормативним вимогам (1998 p.);
• Українська хартія «За ділову досконалість і якість» (1999 p.);
• Проект концепції Національної політики України в сфері якості (2001 p.);
• Кодекс Честі добропорядного виробника України (2002 p.);
• Комплексна система оцінювання та визнання рівнів досконалості підприємств і організацій України (2003 p.);
• Всеукраїнський діловий марафон «Сходження до вершин європейської досконалості» (2006 p.);
• Методичні рекомендації щодо впровадження системи управління якістю відповідно до стандарту ISO 9000 в органах виконавчої влади (2006 р.) тощо.

УАЯ співпрацює з багатьма міжнародними і національними організаціями з якості, а також з урядовими і громадськими організаціями України. Вона є співзасновником міжнародних і вітчизняних громадських об'єднань, бере участь у загальному громадському русі в Україні, сприяє поглибленню діалогу між громадськістю і владою.

Міжнародний статус УАЯ

• Національний представник України в EOQ;
• Національна партнерська організація EFQM;
• Партнерська організація в міжнародній системі з тестування персоналу ISTO;
• Базова організація Міжнародної гільдії професіоналів якості тощо.

На базі УАЯ діє Європейський центр підтримки рухів за якість і досконалість, зорієнтований на країни Центральної і Східної Європи (під егідою EOQ та за підтримки ЄЕК ООН).

Відповідно до Резолюції 5-го Всеукраїнського з'їзду якості, для подальшого розвитку суспільного руху за якість в Україні та його інтеграції у загальноєвропейський рух за якість на базі УАЯ створено Координаційну раду громадських організацій і об'єднань України, до якої увійшли представники УСПП, ФРУ, ФПУ, ТППУ та інших впливових громадських об'єднань України. На УАЯ покладено функції секретаріату Всеукраїнського з'їзду якості. Також УАЯ визначено голов¬ною професійною організацією з питань якості Українського союзу промислов¬ців та підприємців.

УАЯ має власний веб-сайт, періодичний журнал «Світ якості України», ТВ-програму «Дорога у світ якості», активно співпрацює із засобами масової інформації та завершує створення Національного ділового центру з питань якості і досконалості.
Головний результат багаторічної діяльності УАЯ — поступова зміна філософії та психології багатьох лідерів економіки й підприємництва, усвідомлення ними важливості якості для конкурентоздатності та як результат — готовність інвестувати в поліпшення якості. Кращі менеджери вже сьогодні використо¬вують сучасні філософію та принципи лідерства у повсякденній практиці, що має особливе значення для малих і середніх підприємств, створених протягом останніх років.

Почесні відзнаки

За вагомий внесок у громадський рух за якість, підвищення конкурентоспроможності продукції вітчизняних підприємств, формування позитивного міжнародного іміджу України у сфері якості УАЯ нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України з врученням пам'ятної відзнаки, а президент УАЯ - Почесною грамотою Кабінету Міністрів та Орденом «За заслуги» III ступеня.
УАЯ має також численні нагороди, почесні грамоти, дипломи і подяки від міжнародних та вітчизняних організацій. її діяльність високо оцінена з боку EOQ, EFQM, Європейської економічної комісії ООН тощо.

УАЯ має власні Почесні відзнаки: «За найвищу досконалість», «За досягнення в галузі якості», «За сприяння якості». Крім того, вона відзначає колективи підприємств, ЗМІ, а також персонально керівників і фахівців Почесною грамотою УАЯ та Подякою президента УАЯ.