Виберіть свою мову

Спільне засідання
Рад Клубів лідерів якості
України та країн Центральної та Східної Європи

21 грудня 2018 р. на базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика відбулося 23-тє засідання Ради Клубу лідерів якості країн Центральної та Східної Європи (КЛЯ ЦСЄ) та 55-те засідання Ради Клубу лідерів якості України (КЛЯУ).

КЛЯУ заснований в 1998 році 18 компаніями-призерами Українського національного конкурсу якості. З тих пір керівники клубних компаній регулярно збираються на одному з підприємств-переможців Конкурсу для обміну досвідом, зміцнення ділових контактів і вироблення рішень щодо подальшого вдосконалення. В даний час Клуб об'єднує близько 30-ти кращих українських компаній. До Ради Клубу входять перші керівники цих компаній. КЛЯ ЦСЄ заснований в 2007 році в Румунії керівниками компаній-призерів Міжнародного турніру з якості країн ЦСЄ, як елітне об'єднання кращих підприємств і організацій регіону, що мають статус переможця, лауреата або фіналіста Нагороди якості країн ЦСЄ. Головна мета Клубів лідерів якості - сприяння просуванню ідей ділової досконалості, а також підвищенню рівня ділової досконалості і конкурентоспроможності підприємств-членів Клубів в умовах глобального ринку.

НМАПО імені П.Л. Шупика – лідер у сфері вітчизняної медичної освіти, в діяльності якого гармонійно об’єднані освітня, науково-інноваційна, лікувально-клінічна складова. НМАПО імені П.Л. Шупика – володар сертифікату EFQM «Визнана досконалість – 5 зірок», перша установа з України, представлена в Глобальному індексі досконалості EFQM. За останні роки Академія пройшла переусвідомлення з бюджетної структури, що покладається на державну підтримку і фінансування, на заклад, який успішно діє в ринкових умовах.

Оскільки Академія проводить післядипломну підготовку, у тому числі – досвідчених лікарів, керівників медичних закладів, вона накопичила великий досвід в питаннях освіти дорослих, який був представлений на засіданні 21 грудня 2018р.

Захід розпочався з урочистого вручення Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика сертифікату відповідності до вимог стандарту ISO 9001:2015, право на який було підтверджено в ході ресертифікаційного аудиту. З доповідями виступили ректор НМАПО імені П. Л. Шупика, академік НАМН України Юрій Вороненко; проректор з науково-педагогічної роботи професор Олександр Толстанов, який розповів про досвід Академії на шляху до досконалості; проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи професор Раїса Моісеєнко, яка розповіла про роботу з закладами охорони здоров'я України, що є клінічними базами НМАПО імені П. Л. Шупика; координатор системи управління якістю, завідувач кафедри педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права професор Володимир Краснов, доповідь якого була зосереджена на якості як соціальної парадигми; завідувач відділу маркетингу Костянтин Балашов виступив з доповіддю про захист суспільства у часі. Їхні доповіді стосувалися різних аспектів діяльності НМАПО імені П. Л. Шупика на шляху до досконалості, пошуку та впровадження кращих практик та фундаментальних концепцій досконалості. Велику зацікавленість учасників засідання викликала доповідь експерта Нагороди за досконалість EFQM Тараса Калити, яка стосувалася перегляду Фундаментальних концепцій досконалості EFQM, останніх змін в уявленні про ідеальну організацію за підсумками Форуму EFQM-2018. Учасники засідання активно ділилися своїм досвідом, проблемами, шляхами їх вирішення, домовилися про зміцнення ділових контактів.

Учасникам засідання була надана можливість відвідати Центр симуляційних методів навчання НМАПО імені П. Л. Шупика, де їм було продемонстровано відпрацювання практичних навичок надання медичної допомоги населенню та забезпечення максимальної безпеки пацієнтів і медичного персоналу на підставі використання симуляційних методів навчання і впровадження інноваційних освітніх технологій.

Фотографії і презентації (https://drive.google.com/open?id=1siy9pWp8xh4Y77HZNSi8O09d0Bo5HOoK)


Клуб лідерів якості України — це елітне об'єднання кращих українських підприємств, які мають статус призерів Українського національного конкурсу якості. Конкурсу, який з 1996 року проводиться щорічно на засадах Моделі досконалості Європейського фонду управління якістю (EFQM) і організатори якого поставили за мету не просто визначати нагороди, а сприяти українським компаніям у поступовому і безперервному вдосконаленні на основі самооцінки та опанування найсучаснішого європейського і світового досвіду.

Мета Клубу, створеного у складі Української асоціації якості в 1998 році, — спільними зусиллями поширювати в Україні ідеї ділової досконалості, формувати позитивну думку суспільства про вітчизняні підприємства, які стали на шлях постійних удосконалень та забезпечують свою конкурентоспроможність на внутрішньому і зовнішньому ринках, покращуючи на міжнародному рівні імідж нашої держави.

Клубом керує Рада, до складу якої входять перші керівники усіх клубних підприємств. Засідання Ради відбуваються щоквартально на одному з підприємств-володарів Національної нагороди якості. Перший керівник підприємства, на якому готується чергове засідання Ради Клубу, на час підготовки та проведення засідання отримує статус Голови Ради Клубу та перехідну Булаву.

На чергових засіданнях Ради її члени обмінюються досвідом та секретами досягнутого успіху, аналізують придатність нових методик до реальних умов своїх підприємств і організацій, обговорюють проблеми, вирішують поточні питання діяльності Клубу. З роками відносини членів Клубу переросли в міцну дружбу — вони стали надійними партнерами і однодумцями

Клуб зростає і розвивається. Останнім часом його членами стають не тільки кращі бізнесові структури, але й державні організації, органи місцевого самоврядування та державної влади. Клуб вже почав розширювати сферу своєї діяльності за межі України. У 2007 році на його базі створено Клуб лідерів якості країн Центральної і Східної Європи.

Робота Клубу високо оцінена Урядом України, Європейською організацією якості, Європейським фондом управління якістю (EFQM), національними організаціями з якості інших країн.